تقدیر از دانشگاه میبد بعنوان یکی از ۷ دستگاه برتر اجرایی میبد (175 بازدید) تاریخ: 1402/01/08
دانشگاه میبد به عنوان یکی از ۷ دستگاه برتر اجرایی شهرستان میبد در تحقق اولویت های سال ۱۴۰۱ این شهرستان انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در جلسه شورای اداری شهرستان میبد که باحضور آیت الله اعرافی، امام جمعه میبد، دکتر سید جلیل میرمحمدی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و مهندس سید جمال سجادی پور، فرماندار میبد و روسای ادارات شهرستان برگزار شد، از دانشگاه میبد به عنوان یکی از ۷ دستگاه اجرایی برتر شهرستان میبد در تحقق اولویتهای سال ۱۴۰۱ تقدیر به عمل آمد.
شایان ذکر است در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۴ اولویت برای دانشگاه میبد درنظر گرفته شده بود که به همت اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه تعداد زیادی از این اولویتها اجرایی شد.
کد خبر: 18/151 نظرات: 0
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی عضو هیأت علمی گروه مدیریت دانشگاه میبد با شرکت شهرک های صنعتی استان یزد (96 بازدید) تاریخ: 1402/01/08
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر حمید بابایی میبدی» عضو هیأت علمی گروه مدیریت دانشگاه میبد با موضوع «آینده‌نگاری صنعت شهرستان میبد» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر حمید بابایی میبدی» عضو هیأت علمی گروه مدیریت دانشگاه میبد با شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد، توسط رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت و دکتر عبّاس نیک نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «آینده‌نگاری صنعت شهرستان میبد» به امضا رسید.
اجرای این طرح پژوهشی، بصورت مشترک توسط دکتر حمید بابایی میبدی عضو هیأت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه میبد و دکتر حبیب زارع احمدآبادی عضو هیأت علمی دانشگاه یزد طی مدّت ۱۲ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، نتایج تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده پیرامون آینده‌نگاری صنعت شهرستان میبد ارائه خواهد شد.
دکتر حمید بابایی میبدی، عضو هیأت علمی و دانشیار گروه مدیریت دانشگاه میبد است که کسب رتبه اوّل در بین دانش‌آموختگان هم ورودی خود در مقطع کارشناسی‌ارشد مدیریت صنعتی دانشگاه یزد، رتبه دوم پژوهشگر برتر استان در سال 1399، پژوهشگر برتر دانشکده علوم انسانی دانشگاه میبد در سال 1397، انجام طرح سربازنخبگی تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان، کسب عنوان دانشجوی پژوهشگر نمونه دانشگاه یزد در سال ۱۳۹۰ و دریافت دو لوح تقدیر تحت عنوان مقاله شایسته تقدیر در اوّلين جشنواره آثار پژوهشي برتر کشور در حوزه بهره‌وري از دست معاون رئیس جمهور وقت را در کارنامه دارد.
دکتر بابایی میبدی، تاکنون طرح‌های پژوهشی متعدّدی را به عنوان مجری و همکار اجرا و به اتمام رسانده که از بین آنها می‌توان به طرح پژوهشی «تدوین سند توسعه پایدار گردشگری استان یزد»، شناسایی و بررسی عوامل سازمانی موثر بر ارتقای خلاقیت و نوآوری در سازمان صداو سیمای استان یزد و طرح پژوهشی ملّی «تدوین سند چشم‌انداز توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان یزد» اشاره کرد.
دکتر حمید بابایی میبدی، مسئولیت‌های ریاست هیأت مدیره خانه نخبگان شهرستان میبد، مدیرعامل و عضویت در هیأت مدیره شرکت تعاونی دانش‌بنیان رویان‌پژوهان کویر، عضویت در شورای مراکز آموزش عالی شهرستان میبد، مشاور شرکت فولاد فناوران آبتین اردکان و مجری پروژه تدوین چارت سازمانی جامعه یاوری فرهنگی تهران را بر عهده داشته یا دارد.
دکتر حمید بابایی میبدی، در حال حاضر، دارای ۴۱ داکیومِنت در پایگاه استنادی گوگل‌اسکالر است.
گروه مدیریت دانشگاه میبد با بهره‌گیری از اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش خود، توانسته است، نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نماید.
کد خبر: 18/150 نظرات: 0
دفاع اوّلین دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی گرایش بایو متریال در دانشگاه میبد (441 بازدید) تاریخ: 1401/12/28
مجید حبیب اللهی، دانشجوی کارشناسی ارشد گروه مهندسی پزشکی دانشگاه میبد از پایان نامه خود تحت عنوان "سنتز هیدروژل های پاسخگو به محرک دارای پیوندهای کوالانسی دینامیک دی سلنیدی برای درمان سرطان" با موفقیت وکسب درجه عالی دفاع کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، مجید حبیب اللهی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد گرایش بایو متریال دانشگاه میبد، در تاریخ 23 اسفند ماه 1401 با دفاع از پایان نامه خود تحت عنوان "سنتز هیدروژل های پاسخگو به محرک دارای پیوندهای کوالانسی دینامیک دی سلنیدی برای درمان سرطان"، به عنوان اوّلین دانش آموخته کارشناسی ارشد گروه مهندسی پزشکی گرایش بایو متریال دانشگاه میبد معرفی شد.
دکتر مجتبی انصاری و دکتر علیرضا سبزواری مسئولیت استادان راهنما و دکتر محمد راعی و دکتر حورا الحسینی المدرسیه مسئولیت داوری این پایان نامه را بر عهده داشتند.
دکتر مجتبی انصاری و دکتر علیرضا سبزواری استادان راهنمای این پایان نامه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، درباره اهمیت موضوع این پایان نامه اظهار داشتند: در این پایان نامه با طراحی مولکولی  و سنتز نوع خاصی از شبکه سازهای دی سلنیدی با قابلیت شبکه سازی پلیمرهای زیست سازگار برپایه هیدروکسی  اتیل متااکریلات، موفق به تولید میکروژل های پلیمری حساس به محرک های اکسایش-کاهش شدیم که قابلیت رهایش کنترل شده دارو های ضد سرطان در بافت های سرطانی را فراهم می سازد.سنتز و تولید این نوع از هیدروژل های هوشمند دارای پیوند کوالانسی دینامیک می تواند گامی بزرگ در مسیر درمان سرطان و جا به جایی مرز های دانش در این مسیر باشد.
کد خبر: 18/220 نظرات: 1
کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی ووشوی دانشجویان کشور توسط دانشجوی دانشگاه میبد (458 بازدید) تاریخ: 1401/12/23
فاطمه شجاعی دانشجوی دانشگاه میبد با کسب مدال طلا، قهرمان مسابقات ووشوی دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در این رقابت‌های معتبر دانشجویی کشور که به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد، «فاطمه شجاعی» دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه میبد در وزن منفی ۶۰ کیلوگرم با شکست تمامی رقبای خود به مدال طلا رسید و عنوان قهرمانی این وزن را از آن خود کرد.
دانشگاه میبد کسب این افتخار بزرگ را به این دانشجوی گرامی و خانواده بزرگ دانشگاه میبد تبریک می‌گوید. شایان ذکر است ششمین دوره مسابقات ووشو دانشجویان کشور یادواره شهید مهدی علیدوست با حضور دانشجویانی از ۲۱ دانشگاه کشور به مدت سه روز در سالن ورزشی جواد الائمه قم برگزار شد.


کد خبر: 18/862 نظرات: 1
به مناسبت روز بزرگداشت شهداء و هفته منابع طبیعی برگزار شد؛ غرس نهال با حضور جمعی از خانواده های شهداء (459 بازدید) تاریخ: 1401/12/22
با حضور جمعی از خانواده های معظم شهداء و به مناسبت روز بزرگداشت شهداء تعدادی نهال در محوطه دانشگاه غرس شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهداء و به همت معاونت فرهنگی و با همکاری بنیاد شهید و منابع طبیعی شهرستان و با حضور جمعی از خانواده های معظم شهداء، نماینده امام جمعه، فرمانده سپاه، روسای بنیاد شهید، منابع طبیعی، ورزش و جوانان و مسئولین دانشگاه ، اساتید، یاوران علمی(کارکنان) و دانشجویان تعدادی نهال به یاد شهداء در محوطه دانشگاه غرس شد و تعدادی گلدان های یادبود هم به خانواده های شهداء و مهمانان اهداء شد.
کد خبر: 18/860 نظرات: 0
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه میبد با مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی دستمالچی (164 بازدید) تاریخ: 1401/12/27
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر شهاب‌الدین وحیدی مهرجردی» عضو هیأت علمی گروه فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه میبد با موضوع «تحقیق و پژوهش در سیر مطالعاتی آثار علامه حکیمی (طاب ثراه)» به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد،
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر شهاب‌الدین وحیدی مهرجردی» عضو هیأت علمی گروه فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه میبد با مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی سیّد احمد اخوان دستمالچی، توسط مدیرعامل این مؤسسه و دکتر عبّاس نیک نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «تحقیق و پژوهش در سیر مطالعاتی آثار علامه حکیمی (طاب ثراه)» به امضا رسید.
اجرای این طرح پژوهشی توسط عضو هیأت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه میبد، طی مدّت ۱۲ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، نتایج تحقیق و پژوهش پیرامون سیر مطالعاتی آثار علامه حکیمی ارائه خواهد شد.
دکتر شهاب‌الدین وحیدی مهرجردی، عضو هیأت علمی و دانشیار گروه فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه میبد است که کسب عنوان برگزیده نخبگان و سرآمدان شاهد و ايثارگر كشور در سال ۱۳۸۷، استاد برتر دانشگاه ادیان در سال‌ ۱۳۹۲، پژوهشگر برتر دانشگاه ادیان در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۳ پژوهشگر برتر استان یزد در سال ۱۳۹۵، برگزیده جشنواره اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و دارای نشان دهخدا در سال ۱۳۹۴ را در کارنامه دارد. دکتر وحیدی تاکنون 7کتاب را به رشته تألیف درآورده که از بین آنها می‌توان به کتاب «عقل در ساحت دین»، کتاب «مرجئه پیدایش و اندیشه‌ها» از انتشارات سمت  و برگزیده سال1395و نیز به کتاب «مجموعه اسرار الصلاه» در ۶ جلد اشاره نمود. حجت‌الاسلام دکتر شهاب‌الدین وحیدی، تاکنون طرح‌های پژوهشی متعدّدی را اجرا و به اتمام رسانده که از بین آنها می‌توان به طرح پژوهشی «معاد قرآنی از دیدگاه علامه مجلسی» و طرح پژوهشی «شبیه‌سازی در ادیان ابراهیمی» اشاره کرد.
دکتر شهاب‌الدین وحیدی مهرجردی، در حال حاضر، دارای ۷۵ داکیومِنت در پایگاه استنادی گوگل‌اسکالر است.
گروه فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه میبد با بهره‌گیری از اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش خود، توانسته است، نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نماید.
کد خبر: 18/864 نظرات: 0
با حضور دانشگاه میبد در "پویش صد"؛ رکورد کاشت 100 هزار اصله نهال در مدت 19 دقیقه و 43 ثانیه به ثبت جهانی رسید (449 بازدید) تاریخ: 1401/12/24
با حضور دانشگاه میبد و به صورت همزمان با سایر نقاط منتخب کشور، رکورد کاشت 100 هزار اصله نهال در مدت کمتر از 20 دقیقه به ثبت جهانی رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، با حضور دانشگاه میبد و همکاری سازمان های جمعیت هلال احمر و منابع طبیعی و آبخیز داری کشور، تحت عنوان "پویش صد" ، روز یکشنبه 21 اسفند 1401به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس هلال احمر مقرر شد در این پویش به صورت همزمان در 418 شهرستان در مدت زمان 100 دقیقه 100 هزار اصله نهال کاشته شود ولی در مدت زمان 19 دقیقه و43 ثانیه داوطلبان توانستند 100هزار اصله نهال را با موفقیت غرس کننند و افتخاری دیگر در عرصه جهانی به ثبت برسانند.
شهرستان و دانشگاه میبد یکی از 418 شهرستان و مکان حاضر در این پویش بودند که این افتخار را در کتاب رکوردهای جهانی (گینس) به ثبت رساندند.
کد خبر: 18/863 نظرات: 0
در بازدید قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از دانشگاه میبد مطرح شد؛ براساس مصوبه هیات دولت، ظرفیت بسیار خوبی برای مسکن اساتید و نخبگان فراهم شده است. (297 بازدید) تاریخ: 1401/12/21
دکتر ناصر باقری مقدم، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در بازدید از دانشگاه میبد، برنامه های آینده بنیاد ملی نخبگان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در این بازدید که رئیس دانشگاه میبد، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان یزد، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی میبد، رئیس اتاق بازرگانی استان و جمعی دیگر از مسئولین دانشگاه، قائم مقام بنیادملی نخبگان را همراهی می کردند، پس از ادای احترام به مقام شهید گمنام دانشگاه، در نشستی که در سالن کنفرانس شهید جندقی دانشگاه برگزار شد، برنامه های بنیاد ملی نخبگان تشریح شد.

در ابتدا دکتر نیک نژاد به گزارش عملکردی از  برنامه های دانشگاه پرداخت  و اظهار داشت: امسال برای اولین بار، چند تن از دانشجویان این دانشگاه در طرح شهید وزوایی بنیاد ملی نخبگان انتخاب شدند و هم چنین طرح چندین تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه در طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان دوره هفتم انتخاب گردید.
سپس دکتر ناصر باقری مقدم به مسکن نخبگان و اساتید اشاره و بیان داشت: درمصوبه ای که از هیئت دولت گرفته شد ظرفیت بسیار خوبی برای مسکن اساتید و نخبگان فراهم گردیده است.
وی با بیان اینکه امسال ۴۷۰ طرح احمدی روشن در سطح کشور تعریف شده، افزایش ظرفیت طرح شهید احمدی روشن را از برنامه های سال آینده بنیادملی نخبگان عنوان و افزود: در سال آینده ظرفیت طرح شهید احمدی روشن تا ۸۵۰ طرح خواهد بود.
دکتر باقری مقدم همچنین تشکیل هسته های استادمحور را از دیگر برنامه های این بنیاد عنوان و گفت: در این طرح، اعضای هیأت علمی به صورت گروه های حل مسئله در طرح های بنیاد ملی نخبگان مشارکت خواهند داشت. طرح بورسیه شغلی و نخبگان بومی نیز از جمله دیگر برنامه های قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
هم چنین طرح های پسا دکتری یکی دیگر از حمایت های بنیاد ملی نخبگان به شمار می آید.
کد خبر: 18/859 نظرات: 0
ارتقای مرتبه عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه میبد به مرتبه دانشیاری (191 بازدید) تاریخ: 1401/12/21
دکتر محمد میرابی عضو هیأت علمی گروه مهندسی صنایع از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقاء یافت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد
، در پنجمین جلسه از دوره نهم هیأت ممیزه دانشگاه یزد که روز چهارشنبه مورخ ۱۰ اسفند‌ماه ۱۴۰۱ برگزار شد با درخواست ارتقای مرتبه "دکتر محمد میرابی" عضو هیأت علمی گروه مهندسی صنایع  دانشکده فنی ومهندسی دانشگاه میبد از مرتبه استادیاری به دانشیاری موافقت شد.
کد خبر: 18/149 نظرات: 0
اعزام کاروان برادران راهیان نور دانشگاه میبد(چهارشنبه 17 اسفند1401) (511 بازدید) تاریخ: 1401/12/17
کاروان اردوی راهیان نور برادران دانشگاه میبد صبح امروز(چهارشنبه 17 اسفند 1401) راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، صبح امروز چهارشنبه 17 اسفند مصادف با میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود علیه السلام کاروان راهیان نور برادران دانشگاه میبد راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند.
کد خبر: 18/858 نظرات: 0
ویژه برنامه "سه شنبه های مهدوی" در شب میلاد امام زمان (عج) (سه شنبه 16 اسفندماه1401) برگزارشد (312 بازدید) تاریخ: 1401/12/17
همزمان با شب میلاد امام زمان (عج) ویژه برنامه "سه شنبه های مهدوی" برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، در ادامه برگزاری سلسله برنامه "سه شنبه های مهدوی" ویژه برنامه این هفته در شب میلاد امام زمان (عج) که مصادف با سه شنبه 16 اسفند ماه 1401 بود با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه و با مدیحه سرایی و مدح خوانی حاج رضا مختاری در مسجد امام حسین (ع) دانشگاه برگزار شد.
کد خبر: 18/857 نظرات: 0
دانشجویان دختر دانشگاه میبد به اردوی راهیان نور اعزام شدند (499 بازدید) تاریخ: 1401/12/17
جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه میبد در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه میبد با بدرقه مسئولان دانشگاه و شهرستان، در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
کد خبر: 18/856 نظرات: 0
برگزاری مراسم گرامیداشت ششمین سالروز تدفین شهید گمنام دانشگاه (دوشنبه، ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱) (367 بازدید) تاریخ: 1401/12/16
با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان، ششمین سالروز تدفین شهید گمنام دانشگاه گرامی داشته شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به همت دفتر نهاد رهبری و بسیج دانشجویی دانشگاه میبد، مراسم گرامیداشت ششمین سالروز تدفین شهید گمنام دانشگاه، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر روز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ با حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان با سخنرانی سرهنگ قاسم زارعی، رزمنده و راوی هشت سال دفاع مقدّس و بیان خاطراتی از همرزمان شهید خود و ذکر توسل به مقام مقدس حضرت زهرا سلام الله علیها توسط حاج رضا مختاری برگزار شد.
کد خبر: 18/855 نظرات: 0
به مناسبت بزرگداشت مقام مهندس سمینار «لحیم؛ تئوری، مواد، خواص و کاربرد» برگزار شد (271 بازدید) تاریخ: 1401/12/16
به مناسبت پنجم اسفند، روز بزرگداشت مقام مهندس، به همت گروه مهندسی مواد و با همکاری گروه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه میبد سمینار «لحیم؛ تئوری، مواد، خواص و کاربرد» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، به مناسبت پنجم اسفند، روز بزرگداشت مقام مهندس، به همت گروه مهندسی مواد و با همکاری گروه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه، سمینار یک روزه «لحیم؛ تئوری، مواد، خواص و کاربرد» در سالن شهید جندقی دانشگاه میبد برگزار شد.
مراسم افتتاحیه این سمینار یک روزه با سخنرانی دکتر نیک نژاد رئیس دانشگاه در ساعت 9 صبح برگزار شد.
دکتر نیک نژاد برگزاری این سمینارها را گامی مهم در راستای اعتلای سطح علمی دانشجویان و علاقه مندان علم و دانش در دانشگاه میبد ارزیابی و بر تداوم این نوع برنامه های علمی تاکید کرد.
در این کارگاه، سرکار خانم مهندس رشیدی، دانشجوی ممتاز دوره دکترای مهندسی مواد دانشگاه تربیت مدرس در چهار جلسه دو ساعته در مورد مبانی و انواع لحیم ها (با سرب و بدون سرب) به ایراد سخنرانی پرداخت. همچنین، با توجه به اینکه پایان نامه وی در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان پایان نامه برتر دانشکده فنی مهندسی در سال 1399 شناخته شده است، بخش هایی از پایان نامه خود را نیز ارائه کرد.
کد خبر: 18/854 نظرات: 0
سرپرست گروه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه منصوب شد (317 بازدید) تاریخ: 1401/12/16
دکتر مرتضی نبی میبدی، طی ابلاغی از سوی دکتر عباس نیک نژاد رئیس دانشگاه، به عنوان "سرپرست گروه آموزش های آزاد و مجازی" دانشگاه میبد معرفی شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، دکتر عباس نیک نژاد رئیس دانشگاه میبد، ضمن قدردانی از خدمات دکتر حامد محمودیان در زمان تصدی مسئولیت، دکتر مرتضی نبی میبدی استادیار گروه آموزشی مدیریت را به عنوان "سرپرست گروه آموزش های آزاد و مجازی" دانشگاه میبد منصوب و معرفی کرد.
کد خبر: 18/219 نظرات: 0
استقبال و پذیرایی از دانشجویان دانشگاه میبد به مناسبت روز جوان (808 بازدید) تاریخ: 1401/12/13
به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، مسئولین دانشگاه از دانشجویان در بدو ورود به ساختمان آموزشی، استقبال کردند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، حجت الاسلام عبّاس رضایی مسئول دفتر نهاد و دکتر عبّاس نیک نژاد رئیس دانشگاه به همراه سایر اعضای هیات رئیسه دانشگاه، در صبح روز شنبه، سیزدهم اسفندماه ۱۴۰۱ و به مناسبت میلاد خجسته حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان، با پخش شیرینی سنتی یزد، از دانشجویان هنگام ورود به ساختمان آموزشی دانشگاه، استقبال کردند. این مراسم که دقایقی قبل از شروع برگزاری کلاسهای درس انجام شد و با پخش سرودهای حماسی همراه بود، مورد استقبال دانشجویان دانشگاه قرار گرفت.
کد خبر: 18/853 نظرات: 0
نیایش شبانه در کنار مرقد شهید گمنام دانشگاه میبد، در ششمین سالروز تدفین این شهید بزرگوار (512 بازدید) تاریخ: 1401/12/13
در شامگاه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱، در سالروز تدفین شهید گمنام دانشگاه میبد، نیایش شبانه‌ای در کنار مرقد مطّهر این شهید عزیز برگزار شد.
به مناسبت ششمین سالروز آغاز حضور پرخیر و برکت شهید گمنام دانشگاه میبد و مراسم تدفین این شهید گرانقدر در دانشگاه، مراسمی در شامگاه روز پنج‌شنبه، یازدهم اسفندماه ۱۴۰۱ در جوار مرقد مطهر این شهید عزیز با حضور دکتر عبّاس نیک‌نژاد رئیس دانشگاه میبد، حجت الاسلام عبّاس رضایی مسئول دفتر نهاد مقام معظّم رهبری در دانشگاه، دکتر سیّد مصطفی میرمحمدی میبدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر حمید بابایی مدیر حوزه ریاست و جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه برگزار شد. طی این نیایش شبانه، حاضران از سخنرانی حجت الاسلام عبّاس رضایی، مداحی کربلایی حسین نیک‌نژاد و قرائت زیارت عاشورا در جوار این شهید بزرگوار بهره‌مند شدند.
در ایّام مختلف سال، مردم قدرشناس، مذهبی و ولایت‌مدار شهرستان میبد، بصورت خودجوش و پراکنده، به زیارت این شهید بزرگوار مشرّف می‌شوند.
کد خبر: 18/852 نظرات: 0
بازدید مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم از دانشگاه میبد (407 بازدید) تاریخ: 1401/12/11
مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم در بازدید از طرح‌های عمرانی دانشگاه میبد، در جریان پیشرفت‌ فیزیکی پروژه‌های عمرانی این دانشگاه قرار گرفت و برای تکمیل آنها، قول پیگیری داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه میبد، مهندس مهدی اکبرپور مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به همراه دکتر عبّاس نیک‌نژاد رئیس دانشگاه میبد و جمعی دیگر از مسئولان دانشگاه، پس از زیارت شهید گمنام دانشگاه و اهدای گل به پیشگاه این شهید عزیز، از ۱۲ پروژه عمرانی در حال تکمیل این دانشگاه، بازدید کرد.
ساختمان دانشکده فنی و مهندسی، سالن ورزشی خواهران، سالن سرپوشیده برادران، سالن چندمنظوره، کتابخانه مرکزی و آمفی‌تئاتر، اوّلین بلوک خوابگاه متأهلی دانشگاه میبد، ساختمان کارگاه‌های فنی و مهندسی، ساختمان مرکز رشد دانشگاه، پروژه سر درب اصلی دانشگاه، شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه از جمله این پروژه‌ها است که با مشارکت خیّرین نیک‌اندیش میبدی، پیشرفت‌های فیزیکی مطلوبی داشته است. پروژه سر درب اصلی دانشگاه میبد با تأمین اعتبار و هزینه‌کرد «بنیاد میبدی» در قالب کمک‌های خیّری، در حال احداث است. استاد سیّد عبدالعظیم پویا، مدیرعامل و دکتر مسعود جندقی، رئیس هیات مدیره این بنیاد است که تمام هزینه‌های احداث این پروژه را تاکنون تامین نموده است. در ضمن، بخشی از هزینه‌های احداث سالن ورزشی خواهران دانشگاه میبد با زیربنای کنونی ۸۴۰ مترمربع از طریق کمک‌های خیّری خانواده زنده‌یاد حاج سیّدحسین مصطفوی تأمین شده است. ساختمان دانشکده فنی و مهندسی این دانشگاه در ۴ طبقه با زیربنای کلّی ۳۷۰۰ مترمربع در حال احداث است و تاکنون، بخشی از کاشی و سرامیک مورد نیاز این ساختمان، توسط شرکت کاشی رباط میبد، تأمین و در اختیار دانشگاه میبد قرار گرفته است.
مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت عتف، دکتر مهدی اکبرپور، در نشستی مشترک با جمعی از مسئولین دانشگاه میبد، جوانی جمعیت را از دغدغه‌های دولت و مسئولین عالی‌رتبه نظام عنوان کرد و افزود: احداث خوابگاه‌های متأهلی در راستای سیاست‌های جوانی جمعیت است و خوشبختانه، دانشگاه میبد در این زمینه، اقدامات خوبی را آغاز نموده است. دکتر اکبرپور در ادامه عنوان کرد: نهضت احداث خوابگاه‌های متأهلی، جزء اولویت‌‌های اصلی وزارت‌ علوم است و در این خصوص، برنامه جامعی تدوین شده است.
دکتر عبّاس نیک‌نژاد، رئیس دانشگاه میبد هم در این نشست، ضمن قدردانی از حمایت‌های خیّرین برای احداث پروژه‌های عمرانی این دانشگاه، اظهار امیدواری کرد با تخصیص مناسب اعتبارات، پروژه‌های نیمه‌تمام و در دست احداث این دانشگاه، طی دولت سیزدهم، تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
کد خبر: 18/14 نظرات: 0
انعقاد قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی دکتر علیرضا سبزواری، عضو هیأت علمی دانشگاه میبد با شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه (232 بازدید) تاریخ: 1401/12/09
قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر علیرضا سبزواری» عضو هیأت علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه میبد با موضوع «مشخصه‌یابی کاربردی محصول پوشش موقتی پلیمری پایه‌آبی تولیدی در شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه با استفاده از تست‌های تخصّصی و تحلیل تست‌های مربوطه» به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، قرارداد طرح پژوهشی برون دانشگاهی «دکتر علیرضا سبزواری» عضو هیأت علمی رشته مهندسی پلیمر و گروه آموزشی مهندسی پزشکی دانشگاه میبد با «شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه» در اسفندماه ۱۴۰۱ توسط مدیرعامل این شرکت و دکتر عباس نیک نژاد، رئیس دانشگاه میبد، با موضوع «مشخصه‌یابی کاربردی محصول پوشش موقتی پلیمری پایه‌آبی تولیدی در شرکت سازه بتون پارس کرمانشاه با استفاده از تست‌های تخصّصی و تحلیل تست‌های مربوطه» به امضا رسید.
اجرای این طرح پژوهشی توسط عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه میبد، طی مدّت ۹ ماه به اتمام خواهد رسید و طی انجام آن، محصول پوشش موقتی پلیمری پایه‌آبی تولیدی این شرکت، با انجام تست‌هایی، مشخصه‌یابی خواهد شد.
دکتر علیرضا سبزواری، عضو هیأت علمی و استادیار رشته مهندسی پلیمر دانشگاه میبد است که تاکنون چندین مقاله از ایشان در مجلات بین‌المللی معتبر ISI و JCR منتشر شده است. تحقیقات دکتر سبزواری در حوزه بایوپلیمرها، پلیمرهای طبیعی و تبدیل زیست توده‌ها به هیدروژل جذبی است.
اعضای هیأت علمی نخبه و پرتلاش گروه مهندسی پزشکی دانشگاه میبد، با انجام تحقیقات و فعالیت‌های پژوهشی گسترده، توانسته‌اند نقش مؤثری در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه ایفا نمایند.
کد خبر: 18/148 نظرات: 0
سرپرست دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه منصوب شد (509 بازدید) تاریخ: 1401/12/06
دکتر سمیه السادات موسوی، طی ابلاغی از سوی دکتر عباس نیک نژاد رئیس دانشگاه به عنوان "سرپرست دانشکده فنی و مهندسی" دانشگاه میبد منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه میبد، دکتر عباس نیک نژاد رئیس دانشگاه میبد، ضمن قدردانی از خدمات دکتر مجتبی انصاری در زمان تصدی سمت رئیس دانشکده فنی و مهندسی، طی ابلاغی، دکتر سمیه السادات موسوی، استادیار گروه آموزشی مهندسی صنایع را در سمت "سرپرست دانشکده فنی و مهندسی" دانشگاه میبد، معرفی و منصوب کرد.
کد خبر: 18/218 نظرات: 0